четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Бејта: Надвор од државата сум, пријатно

Поранешниот градоначалник на Гостивар и висок функционер на ДУИ Невзат Бејта, чие име се посочува во случајот „Монструм“, одбива да ги коментира наводите на родителите на убиените момчиња кај Смиљковско Езеро за вмешаност во убиствата.

„Надвор од државава сум, пријатно“, рекол за „Независен“.

Таткото на убиениот Александар: Бејта разговарал со Азири, Заев знае кои функционери на ДУИ се замешани и уценува

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top