среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Почина познатиот милијардер: Мистериозна смрт за еден од најбогатите луѓе на светот

Неговото семејство е сопственик на познатите инвестициони банки Мелон Банк и Дрексел Бурнам Ламберт.

Милијардерот Метју Мелон, наследник на банкарското царство, почина на 54 години.

Неговото семејство е сопственик на познатите инвестициони банки Мелон Банк и Дрексел Бурнам Ламберт.

Смртта на Мелон ја потврди неговиот роднина Питер Степаич, но тој не наведе никакви детали.

Богатиот наследник работел работел работи врзани за модата, телекомуникациите и финансиите, а последна работа му била советничката. Работел како консултант за фирма која се занимава со дигитални валути.

Мелон исто така работел како претседател на финансискиот комитет на Републиканската партија. Неговата жена Тамара е моден дизајнер, како Никол Хејли, првата сопруга со која има три деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top