среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 93 ново

Апасиев за „Монструм“: Во цивилизирана држава Заев побајаги ќе лежеше затвор

„Во цивилизирани држави, ова однесување на сегашниот премиер (да имаш докази за убиство, а да не ги даваш) се вика „ПОПРЕЧУВАЊЕ НА ПРАВДАТА“ и се лежи побајаааги затвор“, коментира професорот Димитар Апасиев на обвинувањето на таткото на Алексадар Наќевски, едно од убиените момчиња кај Смиљковското Езеро.

Таткото на убиениот Александар: Бејта разговарал со Азири, Заев знае кои функционери на ДУИ се замешани и уценува

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top