четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Прво ТВ-гостување, па ријалити ѕвезда: Животот на Лука веќе е трасиран

Иако се во брак од минатиот септември, сѐ до претепувањето на пејачката медиумите не се интересираа за Лука Лазукиќ, ниту пак Наташа зборувала за нег, имајќи предвид дека негова желба била да не се експонира во јавноста. Лука не се појавувал на јавни настани со Наташа, па сите премолчано ја почитувале неговата одлука да не биде во фокуспт на вниманието.

Јавни личности застанаа зад Наташа и јаво ја поддржаа. Повеќето се нејзини колешки, кои минале низ истиот пекол.

Гоца Тржан, која исто така била жртва на семејно насилство додека беше во брак со првиот сопруг, Никола Маринковиќ, на Твитер напиша:

„Познавајќи ги спрските медиуми, развојниот пат на овој што тепа жени е следниов: за неколку дена ќе го викнат во некое ток-шоу и ќе плука по жената што ја претепал, а за максимално една година ќе биде ѕвезда во некое ријалити. На здравје!“

Додека ме тепаше, мислев дека ме сака-потресна исповед на Гоца Тржан за насилството кое го трпела со години

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top