среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Преполни контејнери со смет во Карпош (Фото)

Неколку фотографии со контејнери преполни со смет на улица „Варшавска“ во населбата Карпош се објавени на социјалните мрежи.

“Европска” Македонија ! Градоначалникот на Карпош ако оди на работа со велосипед нека помине на „Варшавска“ – пишува на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top