недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 52 ново

Работа од соништата на островот Сент Мичел во Корнвол, Англија-плата 32.000 евра

Малиот остров St. Michael’s Mount во Корнвол, Англија, бара работници. Позицијата менаџер е идеална за оние кои сакаат работа во мал колектив, море и живот на остров, а исто така се бараат и работници за одржување на некои делови од островот. (Фото: Chensiyuan/Wikipedia)

Оние кои ќе имаат среќа, ќе се грижат за посетителите, но менаџерот посебно ќе биде одговорен и за сите останати вработени. Во огласот објавен на нивната официјална страница наведени се детални услови, како и платата.

Се очекува кандидатите да бидат практични, позитивни и фокусирани на решенија, подготвени да работат под притисок.

Иако на прв поглед делуваат како работи од соништата, има многу обврски. Само минатата година островот, кој има само 30 жители, го посетиле 350.000 луѓе.

Годишната плата би изнесувала помеѓу 26.500 и 32.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top