недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 51 ново

Граѓаните ги урнаа тарабите за планирана нова зграда во Аеродром (фото)

Револтирани граѓани ги урнаа тарабите за новата зграда која треба да се гради на локацијата на постоечки детски парк и игралиште кај „Тобако 2“, на аголот улиците „Руди Чајавец“ и „Фрањо Клуз“.

Граѓаните си го кажаа своето, се очекува реакцијата на општината.

А во меѓувреме на фејсбук страницата „Сакаме Аеродром да дише“ градоначалникот им одговори на револтираните граѓани за новата зграда што ќе се гради во Аеродром.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top