среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Драмски театар ја подготвува премиерата на „Партија реми“

Драмскиот театар Скопје, на 20-ти април, ја најавува премиерата на претставата „Партија реми“ од Доналд Ли Кобурн, во режија на Виолета Џолева.

Актерската екипа на претставата „Партија реми“ ја сочинуваат Ѓокица Лукаревски и Маја Вељковиќ – Пановска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top