петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 19 ново

Синчето на Ламбе израсна во Америка: Михаил е копија на татко си (галерија)

Во последните неколку години Ламбе Алабаковски апстинира на музички план и е целосно е посветен на семејството, а последно што слушнавме од него беше темата “Ти само кажи”.

#❤️ Михаил

A post shared by Ламбе Алабаковски ® (@lambealabakovski) on


Дека родителството навистина му го промени животот, потврди и самиот тој во едно интервју за дневниот весник Вечер.

#nofilter #myson #михаил # #вилавнејчр

A post shared by Ламбе Алабаковски ® (@lambealabakovski) on

-Родителството е благослов од Бога и е дефиниција за совршена љубов. После Михаил ништо не е исто, рече пејачот за својот син. Наследникот на Ламбе денес има три ипол години, а тато се почесто објавува фотографии со синчето кое е негова чиста копија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top