понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 97 ново

Лука Лазукиќ: Се проскубавме, се подбутнавме, не сум ја тепал

Ќотекот што го добила Наташа Беквалац од третиот сопруг Лука Лазукиќ за насилникот е „подбутнување, потскубнување“, но никако тепање. Во полиција Лазукиќ изјавил дека ништо не ѝ направил, освен што се подбутнале и се потскубнале.
На Лазукиќ му е одредена мерка забрана за приближување во траење од еден месец.

Во меѓувреме Наташа на големо се подготвува за развод и за целосно старателство над заедничката ќерка. Од имот немаат што да делат, зашто се што имале, всушност е на Наташа, освен неговиот мотор. Дури и автомобилот што го возел е нејзин. Лука нема да има право ниту на куќата во Ченеј, зашто била завршена кога се венчале
-Наташа не веруваше дека Лука некогаш ќе крене рака на неа со оглед на тоа дека отсекогаш беше грижлив кон неа и ѝ искажуваше љубов на сите начини. Наташа веруваше дека тој ѝ е љубов за цел живот. Ова што се случи целосно ја уништи психички, вели извор за „Ало“.

– Не дочекаа ниту една година да бидат во брак, за Наташа тоа е голем пораз во животот. Цела се даде во тој брак, но очигледно Лазукиќ повеќе сакал да се забавува со други жени. Наташа денеска се состана со адвокатите за да донесе конечна одлука. Најверојатно ќе бара целосно старателство над ќерката Катја, зашто не сака детето да расте покрај татко кој лесно може да стане насилен.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top