среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 82 ново

Хорор во тоалетот: Навивачи по дерби натпреварот силувале девојка во воз

Викендов навивачите на Борусија Менхенгладбах силувале 19 годишна девојка во воз-пишуваат германските медиуми.

Група хулигани ја нападнале девојката во возот кога се враќале од Минхен, каде нивниот клуб играше дерби  во Бундеслигата со баерн.

Според гемранските медиуми тие ја одвлекле девојката во тоалетот и групно ја силувале. Таа по странашата случка повикала полиција која возот го дочекала на станицата во Флерсхајм. Уапсени се 60 навивачи и одведени на разговоро во станица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top