понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 66 ново

Обвинетиот ја признал вината: Условна казна за напаѓачот на Горан Милевски

Обвинетиот за напад врз пратеникот и лидер на ЛДП, Горан Милевски, денеска ја признал вината и побарал втора шанса од судот и оштетениот. Со одредувањето на условна казна за напаѓачот, случајот е решен уште во првото рочиште. Лидерот на ЛДП, за „Макфакс“ изјавил дека е задоволен од пресудата.

– Секој има право на втора шанса, но треба да се знае дека насилството не е метод за решавање на проблемите, изјавил Милевски, кој посочил дека не побарал паричен надомест за нападот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top