вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Осомничениот Васе Доневски останува во притвор

Поранешниот директор на владината Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, осомничен дека ја злоупотребил службената положба ќе остане во притвор уште 30 дена.

Доневски, претходно беше во притвор во истражниот затвор во Скопје, но денеска по истекот на 30 – те дена , на предлог на Обвинителството, Кривичниот совет му го продолжил притворот за уште 30 дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top