вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Несреќа во скопско Ѓорче – прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба (Видео)

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат дека детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здраствена состојба. Ова не е прв случај на ова место да има настрадано дете, како што велат тие ова е втора несреќа во период од две недели, а 4. несреќа во рок од 5 месеци, поради ова граѓните излегоа на улиците во знак на револт и улицата на местот на несреќата моментално е непроодна. Полцијата врши увид на несреќата. Наскоро со повеќе информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top