сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 66 ново

Финскиот претседател плати 61 евро за лет од Хрватска

По посетата на Хрватска, финскиот претседател Саули Нинисто заминал со нискобуџетен лет на релација Сплит – Хелсинки, за кој платил 61 евро.

Нинисто не само што се откажал од службениот авион, туку не сакал ниту да купи билет во прва класа на некој од комерцијалните летови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top