четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 61 ново

Работнички и МЗТ Скопје нема да играат вечерва?

Постои сериозна можност вечерашната пресметка на најголемите ривали во македонската кошарка, екипите на Работнички и МЗТ Скопје (19 часот) да биде одложена за друг ден поради технички проблем со опремата во салата „Градски парк“.

Според ТВ Сител, станува збор за неисправност на семафорите кои покажуваат 24 секунди за напад, кои во моментов воопшто не се во функција. Поради ова беше одложен мечот помеѓу Работнички и Карпош Соколи во М-14 лигата на МКФ.

Повеќе за ова прочитајте на следниот линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top