сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 66 ново

Распродажба во УЈП: На 27 април аукција на автомобили, компјутери, телевизори, уметнички слики, солариуми…

Управата за јавни приходи на 27-ми април ќе одржи јавна аукција на која ќе бидат понудени голем број движни и недвижни предмети по мошне примамливи цени. Овој пат, на аукцијата се нудат околу 85 предмети, меѓу кои станови, градежни и земјоделски површини, автомобили, цистерни, куќен инвентар, компјутери, телевизори, машини, уметнички слики, солариуми и друго.

Последен рок за пријавување на јавната аукција е 20.04.2018 година.

За да ја погледнете комплетната листа на предмети и цени по кои тие ќе се продаваат, кликнете тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top