четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Сирија од минута во минута: Асад порача: Сиријците не се плашат од НАТО, сега видовме дека оружјето им е застарено! (видео)

– Од деведесеттите години во американските филмови гледавме дека руското оружје е „застарено“. А сега гледаме кој навистина застарел, рече Асад.

Тој истакна дека Сирија ќе го продолжи својот самостоен развој „и покрај плановите кои ги наметнува Западот“. Силите на сириската противоздушна одбрана ја покажаат својата ефикасност и Сиријците не се плашат од НАТО.

Ова е сириската противоздушна одбрана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top