сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 66 ново

„Огнена“ венчавка за паметење во Дубровник: Сватовите палеле ракети и гуми, интервенирала противпожарна единица (галерија) (видео)

Вчера во Дубровник се  на свадба, сватовите им отвориле работа и на пожарникарите. Имено, ситуацијата излегла од контрола бидејќи сватовите застанале на една улица и палеле гуми, а потоа почнале да палат и ракети.


Противпожарната единица на Дубровник добила повици од граѓани кои стравувале од пожар кога виделе огромен чад на својата улица, и излегле на терен.
Како што јави „Дубровачки дневник“ Dubrovački Dnevnik, немало потреба за интервенција, а сватовите набргу потоа го напуштиле тоа подрачје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top