четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Заложничка драма во авион на „Ер Чајна“: Стјуардесата била грабната

Патнички авион на кинеската авиокомпанија Ер Чајна денеска морал принудно да слета откако човек грабнал стујардеса како заложничка користејќи остар предмет.

Пилотот го приземјил авионот во градот Женжу, каде патниците и екипажот безбедно се симнале. Безбедносните сили интервенирале и немало повредени во инцидентот.

Авионот полетал од градот Чангша во областа Хунан и требало да слета во главниот град Пекинг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top