понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 66 ново

Меланија Трамп се јави на „Твитер“: Ви благодарам, силни војници!

Благодариме на силните и храбри членови на нашата американска војска ширум светот! Вашиот постојан придонес и посветеност на безбедноста на нашата голема нација никогаш нема да останат незабележани или неценети. И на сите воени семејства, особено на децата, ви благодариме за вашата жртва. #monthofthemilitarychild, напиша на Твитер Меланија Трамп по нападите врз Сирија утринава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top