вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 90 ново

По досудениот пенал за Реал, смртни закани за судијата Мајкл Оливер

Тензиите по досудениот пенал од страна на судијата Мајкл Оливер на мечот меѓу Реал Мадрид и Јувентус од четвртфиналето на Лигата на шампионите ја достигнаа својата кулминација. Оливер и неговата сопруга Луси станале предмет на навреди и почнале да добиваат закани по сопствениот живот на социјалните мрежи, како и со текстуални пораки.

Судијата стана светски познат по досудувањето на контраверзниот пенал за Реал во последните секунди на мечот против Јувентус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top