недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Животот во Сирија пред граѓанската војна (галерија)

Пред војната, Сирија привлекуваше странски туристи со нејзините 3.000 археолошки локалитети. Дамаск и Алепо некогаш беа дел од туристичката индустрија одговорни за 5% од БДП на Сирија, а овозможуваа 270.000 работни места. Поради тоа, после 2011 година, последиците од протестите беа навистина шокантни за Сиријците, честите туристи, и економијата на земјата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top