четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Си-Ен-Ен: Најмалку 20 луѓе загинаа во експлозија во Алепо, на север во Сирија

 Најмалку 20 луѓе загинаа во експлозија во Алепо,на север во Сирија, јави Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата се случила во иранска база во јужниот дел од Алепо. Во зоната на експлозијата регистрирани се и авиони. Нема извештаи за причината за експлозијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top