четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Црна Гора избира претседател: Ѓукановиќ фаворит

Црна Гора денеска избира претседател, трет пат од стекнувањето независност. Граѓаните гласаат за седум кандидати меѓу кои повторно и Мило Ѓукановиќ, но и првпат во историјата на Црна Гора-една жена, кандидатка на опозициската СДП, Драгиња Вуксановиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top