понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Скандал во „Морача“: Спикерот го најави победникот 30 секунди пред крајот на мечот

Официјалниот спикер на 30 секунди пред крајот на мечот меѓу Црвена звезда и Будуќност, на резултат 74:70 ја најави церемонијата на доделување на пехарот на првакт=от во регионалната АБА лига. По инцидентот бил исфрлен од мечот.

На крајот Будуќност навистина славеше и првпат во историјата стана првак на АБА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top