вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

ЕХФ со почит за расплаканите вардарки (ВИДЕО)

Денешниот натпревар меѓу ЖРК Вардар и Митјиланд донесе многу солзи во „Јане Сандански“, не само на теренот, туку и на трибините каде голем дел од фановите на македонскиот шампион за последен пат ја поздравија оваа генерација на ракометарки.

Сите актуелни ѕвезди нема да бидат дел од првиот тим во следната сезона.

Почит кон солзите и емоциите на вардарки и на нивните навивачи, но и кон семејство како Вардар покажа и ЕХФ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top