недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Богдановиќ најави дека некои објекти од проектот Скопје 2014 ќе бидат дислоцирани

Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ на денешната прес-конференција најави дека е донесена одлука за дислокација на повеќе објекти од проектот Скопје 2014.

Богдановиќ не сакаше да открие за кои точно објекти станува збор и кога тие ќе бидат дислоцирани, објави „Макфакс“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top