вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Москва: Ниту една ракета не ја погодила зоната на руската одбрана

Ниту една ракета не ја погодила зоната на руската воздушна одбрана, соопшти руското Министерство за одбрана, наведувајќи дека системите на сириската противводзушна одбрана собориле значаен дел од ракетите кога се приближувале кон целта, пренесува ТАС С.

Руското министерство потврди дека се испалени повеќе од 100 ракети.

Русија веројатно денеска ќе побара состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации по повод американските, британските и француските воздушни напад над Сирија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top