среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

По бегство од 4 години, уапсен маж за убиството на водачот на Делии

По четири години бегство во Белград е уасен В.М., кој е обвинет дека учестввуал во убиството на водачот на навивачката група Делии, Велибор Дуњиќ, кој беше изрешетан пред белградскиот сплав Џимис во мај 2014 година.

Досега на В.М. му е судено во отсуство. Обвинителството го товари дека ја отстранил видеоопремата за надзор на сплавот Џимис и на тој начин ја загрозил истрагата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top