недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 53 ново

Натреварот Будуќност – Црвена звезда штотуку се претвори во кланица (ВИДЕО)

Хаос на трибините на Морача. Жесток судир на навивачите. На трибините кои можат да примат 4300 гледачи има речиси 5000 жестоки навивачи на Будуќност пред третиот меч од виналето од плејофот во АБА со Црвена звезда.
До судир дојде меѓу домашните навивачи.
ВИДЕО ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top