четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Дани Димитровска ја поддржува легализацијата на канабис

Деветата јавна личност која ја поддржа кампањата на БИЛКА за легализација на канабис е пејачката Дани Димитровска.

– Истражувањата покажуваат дека пушењето канабис не го зголемува ризикот на добивање конкретни форми на канцер на гради, глава или врат кај возрасните уживатели на канабис – вели Дани во видеото.

Досега поддршка за кампањата дадоа Огнен Јанески, Мими Поп Алексова, Ирена Ристиќ, Марко Новески, Дарко Костовски, Цеце Трајковска, Наталија Теодосиева и Гоце САФ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top