понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 69 ново

Објавен конкурс за државни службеници, плата 28.715 денари

Агенцијата за администрација објави јавен конкурс за државни службеници во повеќе градови.

НЕГОТИНО

  1. Раководител на одделение за финансиски работи
  2. Советник за урбанистичко планирање

Линк до огласот: ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 22/2018

 

ДЕМИР КАПИЈА

  1. Раководител на одделение за сметководство и плаќања и администрирање на даноци

Линк до огласот: ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 20/2018

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top