вторник, 14 август 2018 | Вести денес: 83 ново

Во Чаир засадени нови садници и цвеќиња

Пролетта е време на цвеќето и убавото. Градоначалниците на Општина Чаир, на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на Јавното претпријатие “Паркови и зеленило” Ардијан Муча, се погрижија општината Чаир да има позелен лик со садење на нови садници и цвеќиња во паркот на Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top