четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 76 ново

Реал на мегдан со Баерн, Рома со Ливерпул – Го знаеја ли римјаните својот противник уште пред ждребката?

Баерн Минхен против Реал Мадрид и Ливерпул против Рома, се двојките во полуфиналето од Лигата на шампионите. Извлекувањето се одржа денеска во Нион, Швајцарија.

Освен за најелитното фудбалско натпреварување, денеска беа извелечеи и двојките во Лига Европа каде во полуфиналињата ќе се сретнат Арсенал – Атлетико Мадрид и Салзбург – Марсеј.

Интересно е тоа што утрово, уште пред да биде наравена ждребката, на страната на Рома се појавиле карти за полуфиналето на кои Рома била во пар со Ливерпул за мечот на втори мај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top