четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Картите се спремни: Рома го знае својот противник во Лигата на шампионите? (фото)

Денеска од 13 часот ќе се одржи ждребката за полу-финалните двојки во Лигата на шампионите, но се чини екипата на Рома го знае својот противник. На социјалните мрежи се појавија фотографии од влезници за пртвиот полуфинален натпревар на кој двојката која била поставена е Рома -Ливерпул за на втори мај.

Сепак, претпоставките се дека од италијанскиот клуб само се обиделе да направат проба за продажбата на картите која веројатно ќе започне веднаш по ждрепката закажана за денеска во Нион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top