среда, 15 август 2018 | Вести денес: 34 ново

Објавен оглас за работа, платата е 100 илјади денари!

На веб страната на Агенцијата за вработување (АВРМ) е објавен оглас за вработување со екстра поволни услови.

Според информациите во огласот, станува збор за прилепската компанија „Грабит“ увоз-извоз ДООЕЛ Прилеп која тековно има потреба од вработување на пет инженери за компјутерски науки.

Во огласот е наведено дека основната плата изнесува 100.000 денари, а работното време е од 9 до 17 часот. Огласот може да го најдете на следниот линк и истиот истекува на 15.06.2018.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top