четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Улиците во Чаир ќе се санираат во две фази

Градоначалникот на Општина Чаир и директорот на Јавното Претпријатије “Улици и патишта – Скопје”, г. Сенад Смајловиќ, по денешната работна средба во Општина Чаир и констатирање на актуелната фактичка состојба на улиците во Чаир одлучија санацијата на улиците во нашата Општина да се изврши во две фази.

Првата фаза започна денес и ги опфаќа улиците на населбата Стар Чаир: ул.Павле Илиќ, ул.Добри Даскалов, ул.Емин Дураку, ул.Крсто Асенов, ул.Ресенска, ул.Архиепископ Доситеј, ул.Струмичка, ул.Павле Илиќ, ул.Вуковарска, ул.Дижонска, ул.Луба Стоилковиќ, ул.Браќа Реџепагиќ, ул.Ферид Заири, ул.Методија Митевски, ул.Аугуст Цезарец, ул.Никола Малешевски, ул.Роналд Реган, ул.Благоја Паровиќ, бул.Мак-Кос Бригада, бул.Мак-Кос Бригада ул.3, ул.Лазо Трповски, ул.Ферид Мурати и ул.Џон Кенеди.

Втората фаза ќе ги опфати и сите други улици во територијата на Општина Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top