четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Нова давачка: Во А0 зона паркирање ќе чини 100 денари за првиот час

Сто денари за првиот час, а секој нареден по 50 денари ќе чини паркирање во зона А0. Ова се вели во Одлуката за дополнување на Ценовникот на „Градски паркинг“, која денеска се најде пред градските советници на предлог на градоначалникот Петре Шилегов.

Со оглед на фактот дека ЈП “Градски паркинг“ до сега немаше А0 зона, а во А- зоните воопшто е дозволено паркирање од најмногу два часа, неофицијално се дознава дека вакво зонско паркирање ќе се воведе на Кале и на Средно Водно, што би значело воедно и укинување на забраната за движење со автомобили на Водно преку викенд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top