четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Панчо: Мамо ме излажа, ми вети дека се ќе биде добро!

Панчо: Мамо ме излажа, ми вети дека ќе бидеш добро!

Панчо од дуото „ДНК“ денеска сподели своја емотивна приказна и ги растажи своите обожаватели. Тој раскажа настан како потсетување на овна што се случувало пред години на денешен ден, кога починала неговата мајка, или како што вели, кога заминал неговиот најголем идол.

„На денешниот ден си замина мојот најголем идол. Пред да заминеп ми велеше дека се ќе биде в ред и дека времето лечело се. Не е така, за прв пат ме излажа. Поминаа години, а твоето отсуство секој ден е се поприсутно. Среќен сум само дека си на подобро место, далеку од овој лицемерен свет полн со лага, омраза и завист.

Некогаш и негде , таму горе ќе се видиме пак и ќе бидеме повторно тим, но тогаш, ти ветувам, ќе бидеме засекогаш„, напиша Панчо.

Неговата мајка почина пред години од рак, а тој брзо потоа го сними својот нов албум „Уште еден ден“, кој беше посветен на неговата мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top