понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Идната снаа на Брена голема трошаџика – пет просечни плати за фустан

Идната снаа на Лепа Брена и позната пејачка Александра Пријовиќ во Мадрид овие денови ја запозна модната стилистка Ана Антиќ која е ќерка на фудбалерот Радомир Антиќ.

Miami

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

Антиќ инаку која и е стилистка на Андријана Лима и американската актерка Сијен Милер овој пат реши да се погрижи и за Пријовиќ.

Но ова нејзино грижење многу ја чинеше пејачката која не ги жали парите на облека, па така лимитираниот фустан од Диор Пријовиќ ја чинеше 1.500 евра, додека нејзините сандали од истиот бренд се 800 евра.

Српските медиуми пишуваат дека и доколку се земе предвид просечната плата во Србија од 450 евра, таа потрошила 5 просечни плати на облека, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top