четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Вардарци со Тешкото се загреваат за Ф4 во СЕХА (видео)

 

Ракометарите на Вардар во петок играат против Брест Мешков во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА-лигата, што се одржува во Скопје, поточно во салата „Јане Сандански“.

„Црвено-црните“ денеска имаа гости од фолклор групата „Танец“. Данил Шишкарев и Мијајло Марсениќ добија можност да научат македонски ора, меѓу кои и „Тешкото“.

Текст: Спорт1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top