четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Велосипедист во критична состојба откако доби срцев удар (вознемирувачки видеа)

Велосипедистот Мајкл Голертс доживеа срцев удар на трката во Париз.

Белгиецот се наоѓа во критична ситуација откако доби срцев удар на денешната трка, а камерите го забележаа како безпомошно лежи покрај стазата.

„Падна на стазата и мораше да се откаже. Пренесен е во болница. Толку за сега.“ – соопштија од неговата екипа.

Информациите кои доаѓаат од Франција тврдат дека состојбата на несреќниот велосипедист е тешка и загрижувачка и дека сите се молат за неговиот живот.

Предупредуваме дека снимките се вознемирувачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top