четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Ф1: Неверојатното претекнување на Хамилтон – „3 муви со еден удар“! (ВИДЕО)

Ова е едно од најдобрите претекнувања во Формула 1. Секако после она на Хакинен врз Шумахер на легендарната Спа Франкошамп во 2000-тата. Треба да се има во предвид и фактот дека станува збор за послаби тимови, но да претекнете 3 болиди во еден обид на старно-целната рамнина е навистина голема работа.

Откако старуваше од 9-тата позиција, до крајот на трката Хамилтон успеа да се побие до 3-тата. На неговиот пат до подиумот, возачот на Mercedes успеа наеднаш да ги претекне Фернандо Алонсо од McLaren, Естебан Окон од Force India и Нико Хулкенберг од Renault.

Погледнете го ова неверојатно претекнување на Хамилтон:

brzkrug.com

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top