среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 112 ново

Фудбалерите на „Пелистер“ покосени: Сите имаат труење од храна

Натпреварот помеѓу Шкупи и Пелистер не започна денес, причина за тоа е труење со храна на играчите на битолскиот тим. Фудбалерите на Пелистер тргнаа накај Скопје но не стигнаа, хоспитализирани се во велешката болница поради труење со храна. Нивната состојба е добра, дадена им е инфузија, но не се во состојба да го играат денешниот меч со Шкупи.

Фото: Фејсбук

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top