понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Бразилски парламентарци си менуваа сликички на „итна седница“ (Видео)

Мундијалската треска веќе се чувствува во Бразил, земјата чија репрезентација ќе биде меѓу фаворитите за висок пласман на СП во Русија.

Тоа се почувствува и на седница на бразилскиот Парламент, каде иако се решавало за важни прашања, двајца пратеника најдоа време да си менуваат „Панини“ сликички со учесниците на претстојниот мундијал. Видеото очекувано, експресно стана вирално низ целиот свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top