четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Со победа над Митјиланд вардарки се пласираа во Ф4

Ракометарките на Вардар вечерва ќе го одиграат првиот меч од четвртфиналето во Лигата на шампионките против данскиот тим Митјиланд.
Како и лани така и годинава вардарки преку истиот противник ќе бркаат нов настап на завршниот „фајнал-фор“ турнир.
Црвено-црните се фаворитки во дуелот против данскиот противник, со кој играше и во ланското четвртфинале, во кое ги доби двата меча (28-26, 26-24), но фаворитската улога вардарки ја стекнаа благодарение на 11-те победи дво 12-те одиграни мечеви во групните фази.
Вечерашниот дуел во Икаст ќе започне во терминот од 19 часот, додека половина час подоцна својот прв меч ќе го одиграат Букурешт и Мец.
Преостанатите два дуели од четвртфиналето Ференцварош – Ростов-Дон и Будуќност – Ѓер, на програмата се утре, а реваншите ќе се играат следниот викенд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top