недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 46 ново

Извлечени четвртфиналните групи од ракометниот Куп на Македонија

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денеска со жрепка беа одредени групите за четвртфиналната фаза.

Бранителот на трофејот Вардар се бнајде во Група 1 заедно со екипите на Боорец, Металург 2 и Металург јуниор.

Четвртфинални групи за националниот ракометен куп:

Група 1 – домаќин Вардар
Металург 2 – Вардар
Борец – Металург јуниор

Група 2 – домаќин Еурофарм Работник
Струга – Радовиш
Прилеп – Еурофарм Работник

Група 3 –
Бутел – Охрид
Делчево Вардар – Пелистер

Група 4 – домаќин Металург
Металург – Вардар јуниор
Пролет – Вардар Неготино

Натпреварите е предвидено да се играат на 21 и 22 април. Финалниот турнир од купот е закажан за периодот од 18 до 20 мај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top