четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Ова боли: Бејзбол играч со топче повреди новинарка право во око (Видео)

Новинарката Келси Вингарт заврши во болница по инцидентот на натпреварот во бејзбол лигата помеѓу Атланта Брејвс и Филаделфија Филис. Во седмата измена несреќната новинарка беше погодена од бејзбол топче во десното око.

Вингарт се наоѓала блиску до клупата на Атланта додека подготвувала извештај од натпреварот, а настанот се случил по фрлањето на топчето од Сем Фримен, кога Одубел Ерера го погоди топчето и од оградата се одби во главата на новинарката.

Веднаш доби помош Вингарт и беше пренесена во болница, а таму констатирале дека таа има повреда на десната очна шуплина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top