четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Елена Ристеска носталгична по детството (фото)

Познатата македонска пејачка Елена Ристеска се врати години наназад. Носталгично се потсетува на нејзиното детство, период од животот кој, какошто самата посочува, многу и недостасува.

Македонскиот вокал објави фотографија од детството на која напиша – Дете, ми недостасуваат тие врњмиња, буци…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top